راهکارها, شبکه لن

کابل OUTDOOR شبکه

کابل-شبکه-outdoor-indoor

کابل های اترنت، به عنوان بک بون بسیاری از سیستم های شبکه، نقش مهمی در اتصال دستگاه ها و تضمین ارتباط یکپارچه ایفا می کنند. کالوات، ارائه‌دهنده پیشرو تجهیزات شبکه، طیف گسترده‌ای از کابل‌های اترنت داخلی با کیفیت بالا و کابل‌های اترنت فضای باز را ارائه می‌کند. که برای پاسخگویی به محیط‌ها و نیازهای مختلف طراحی شده‌اند. این مقاله تفاوت بین کابل OUTDOOR شبکه و INDOOR و نحوه انتخاب بین آن‌ها بر اساس سناریوهای کاربردی را بیان می کند. و اینکه چرا به عنوان یک مصرف‌کننده، به شما توصیه می‌شود کابل‌های اترنت کالوات را خریداری کنید، توضیح می‌دهد.

آشنایی با کابل OUTDOOR شبکه و INDOOR

قبل از اینکه بتوانیم تفاوت بین کابل های اترنت داخلی و خارجی را تعیین کنیم، ابتدا باید درک اساسی از هر دو داشته باشیم.

کابل INDOOR چیست

یک کابل اترنت داخلی دستگاه‌های داخل یک ساختمان را به یک شبکه متصل می‌کند. و برای محیط‌های داخلی امن در نظر گرفته شده است. این کابل‌ها که معمولاً در خانه‌ها، ادارات و مدارس استفاده می‌شوند. معمولاً از طریق کانال‌هایی برای اتصال رایانه‌های شخصی به شبکه LAN در اتاق‌های سرور اجرا می‌شوند.

کابل OUTDOOR شبکه چیست

یک کابل outdoor شبکه برای تحمل شرایط سخت طراحی شده است. و دارای ویژگی هایی برای مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، رطوبت و دماهای شدید است. این کابل ها برای نصب در فضای باز، مانند اتصال ساختمان ها و دوربین های امنیتی در فضای باز، جایی که کابل در معرض محیط های چالش برانگیز قرار می گیرد، ایده آل هستند.

کابل-cat6-sftp-outdoor-کالوات
قیمت کابل شبکه

چه چیزی کابل OUTDOOR شبکه را برای محیط بیرون مناسب می کند؟

همانطور که از نام آنها پیداست، کابل های شبکه داخلی در داخل خانه استفاده می شوند. در حالی که کابل های شبکه خارجی در فضای باز استفاده می شوند. با این حال، آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا کابل شبکه INDOOR برای محیط های داخلی مناسب هستند و کابل های شبکه بیرونی را می توان در فضای باز استفاده کرد؟

تنها تفاوت بین کابل‌های INDOOR و OUTDOOR هم‌رده، پوشش کابل بیرونی آنهاست. این ژاکت بیرونی است که تعیین می کند آیا کابل شبکه شما می تواند در یک محیط بیرونی استفاده شود یا خیر.

مقاومت در برابر نور خورشید

کابل شبکه OUTDOOR در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید احتمال ترک خوردگی کمتری دارد.

تفاوت قابل توجه بین کابل های اترنت داخلی و خارجی مقاومت آنها در برابر نور خورشید است. کابل های شبکه در فضای باز دارای ژاکت های مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش ساخته شده از پلی اتیلن (PE) یا پلی وینیل کلراید (PVC) هستند. این محافظ UV از تخریب و ترک خوردن کابل ها در طول زمان به دلیل قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید جلوگیری می کند. که به شما امکان می دهد کابل های اترنت را در بیرون اجرا کنید.

در مقابل، کابل های INDOOR از محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش برخوردار نیستند و در صورت استفاده در فضای باز می توانند خراب شوند.

فواید-کابل-outdoor-شبکه

مقاومت در برابر رطوبت

کابل اترنت در فضای باز می تواند در برابر رطوبت مقاومت کند

تفاوت مهم دیگر مقاومت در برابر رطوبت است. کابل های اترنت خارجی به دلیل جذب آب کم ژاکت های پلی اتیلن یا پی وی سی ضد آب طراحی شده اند. این ویژگی تضمین می کند که کابل ها می توانند در برابر باران، رطوبت و غوطه ور شدن مقاومت کنند.

امکان دفن در زمین

کابل اترنت در فضای باز نیاز به دفن مستقیم یا تخمگذار هوایی را برآورده می کند.

کابل های اترنت در فضای باز همه کاره هستند و می توانند در محیط های چالش برانگیز مختلف نصب شوند.

دو نوع خاص وجود دارد:

  • کابل های دفن مستقیم
  • کابل های هوایی.

کابل های دفن مستقیم برای نصب در زیر زمین طراحی شده اند. آنها با یک ژل پر شده اند که نشت رطوبت را مسدود می کند. و از هسته کابل محافظت می کند. کابل های هوایی بین قطب ها استفاده می شود. و دارای سیم پیام رسان برای استحکام و پایداری بیشتر است. این کابل ها دارای یک روکش پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) هستند. که از آنها در برابر آب و دمای شدید محافظت می کند. کابل های داخلی، با این حال، فقط برای انواع محدودی از تاسیسات مناسب هستند.

تحمل دمای کابل outdoor شبکه

کابل اترنت فضای باز در برابر دماهای شدید تحمل بیشتری دارد.

کابل outdoor شبکه به گونه ای طراحی شده اند که در برابر شرایط آب و هوایی سخت مقاومت کنند. و در مقایسه با کابل های داخلی دارای قابلیت های برتر در تحمل دمای شدید هستند. کابل‌های فضای باز برای رسیدگی به چنین شرایطی مجهز شده‌اند. با محدوده دمای کارکرد و نصب به ترتیب -40 تا 75 درجه سانتی‌گراد (40- تا 167 درجه فارنهایت) و -20 تا 60 درجه سانتی‌گراد (4- تا 140 درجه فارنهایت). این مشخصات استانداردهای بازار را برآورده می کند و اطمینان می دهد که کابل ها می توانند به طور مؤثر نوسانات شدید دما را مدیریت کنند و از تجهیزات شما برای عملکرد عادی حتی در شرایط نامطلوب محافظت کنند.

دمای نصب دمای عملکرد
-10 تا 50 -20 تا 75 کابل شبکه INDOOR
-20 تا 60 -40 تا 75 کابل شبکه OUTDOOR

نکاتی برای خرید کابل OUTDOOR شبکه و INDOOR

حتی اگر کابل در مجرای لوله نصب شده باشد، باید همیشه از یک کابل باکیفیت دارای رتبه بندی در فضای باز استفاده کنید تا زمانی که در معرض یک یا چند مورد از موارد زیر قرار گیرد:

  • نور خورشید
  • رطوبت
  • مرطوب
  • خطر رعد و برق
  • دماهای تنظیم نشده

این ساده ترین و موثرترین روش برای تعیین اینکه آیا باید از کابل های داخلی یا خارجی استفاده شود، است. اگرچه در بیشتر موارد، محیط‌های داخلی معمولاً از کابل‌های داخلی و محیط‌های بیرونی از کابل‌های بیرونی استفاده می‌کنند، همیشه استثناهایی وجود دارد.

کابل-شبکه-بیرونی

به عنوان مثال، اگر کابل در برابر باران و باد محافظت می شود اما باید در برابر رطوبت بالا یا نوسانات دما مقاومت کند، آیا این وضعیت نیاز به کابل داخلی یا خارجی دارد؟ کابل های فضای باز را انتخاب کنید. این واقعیت که مکان در برابر باد و رطوبت محافظت می شود، تضمین نمی کند که کابل بتواند در برابر رطوبت بالا یا تغییرات دما قابل توجه مقاومت کند. دانستن این ترفند می تواند به شما در تعیین زمان انتخاب کابل های داخلی و زمان انتخاب کابل های فضای باز کمک کند.

چرا کابل‌ اترنت INDOOR و OUTDOOR کالوات؟

آیا تا به حال از پیدا نکردن کابل اترنت مورد نیاز خود در بازار ناامید شده اید؟ تا به حال کابل شبکه ای خریداری کرده اید که استانداردهای کیفیت را رعایت نکرده باشد؟ انتخاب کابل‌های اترنت داخلی و اوت دور کالوات همه نگرانی‌های شما را از جنبه‌های زیر برطرف می‌کند:

  • گزینه های متنوع کالوات برای رفع نیازهای شما

کالوات مجموعه ای جامع از کابل outdoor و INDOOR شبکه را ارائه می دهد که نیازها و محیط های مختلف را برآورده می کند. چه به کابل‌های Cat5e، Cat6 یا کابل‌های دفن مستقیم نیاز داشته باشید، کالوات شما را تحت پوشش قرار داده است. این تنوع به شما این امکان را می دهد که نوع دقیق کابل مورد نیاز برای نصب خاص خود را، همه در یک مکان پیدا کنید و فرآیند خرید را راحت تر و کارآمدتر می کند.

  • گواهی کیفیت برای اطمینان از محصولات

استفاده از کابل های شبکه ضعیف می تواند منجر به کاهش سرعت اینترنت، دسترسی متناوب به صفحه وب و مشکلات مکرر احراز هویت شود. کیفیت کابل شبکه مستقیماً بر کیفیت دسترسی به شبکه تأثیر می گذارد که به نوبه خود تأثیر مستقیمی بر تجربه اینترنت کاربر دارد و خطرات ایمنی خاصی را به همراه دارد.

کابل‌های اترنت INDOOR و OUTDOOR کالوات تحت آزمایش‌های کیفی دقیق قرار گرفته‌اند و سطوح بالایی از ایمنی و تضمین عملکرد را ارائه می‌دهند.

  • کابل کشی ساده و کاهش هزینه سیم کشی

کابل اترنت کالوات، چه در فضای داخلی و چه در فضای باز، از برنامه های PoE (Power over Ethernet) پشتیبانی می کند و آن را قادر می سازد تا داده ها و دستگاه های برق را به طور همزمان انتقال دهد. این قابلیت می تواند هزینه های مربوط به سیم کشی جداگانه برای منبع تغذیه را کاهش دهد.

بیشتر بدانید: انواع کابل شبکه اوت دور

نتیجه گیری

به طور خلاصه، انتخاب کابل اترنت مناسب برای راه اندازی شبکه شما برای عملکرد و طول عمر بسیار مهم است. راهنمای ارائه شده بر اهمیت انتخاب بین کابل‌های اترنت داخلی و کابل‌های اترنت بیرونی بر اساس نیازهای محیطی تاکید کرده است. با ارائه محصولات قابل اعتماد و متنوع کالوات، می‌توانید با اطمینان شبکه خود استفاده کنید و شبکه ای کارآمد و بادوام را تضمین کنید.

author-avatar

درباره وحید رفیعیان

اینجانب وحید رفیعیان در تاریخ 1364/10/07 در شهر یزد متولد شدم. مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه سیدالشهدای یزد گذراندم. در کنکور دانشگاه آزاد سال 82 در رشته کارشناسی برق گرایش قدرت قبول شدم. در سال 90 همزمان با استخدام در شرکت رایا تدبیر کویر، در مقطع کارشناسی ارشد رشته شهرسازی قبول شدم. فعالیت اولیه من در شرکت رایا تدبیر کویر راه اندازی خط تولید اتصالات فیبر نوری از قبیل پیگتیل و پچ کورد بود. در ادامه اقدام به ساخت رک های پر ظرفیت فیبر نوری یا ODF در قراردادی با شرکت مخابرات ایران نمودیم. در سال 96 در جهت توسعه، خط تولید کابل شبکه توسط مدیران شرکت خریداری و نصب گردید. در این مدت جهت افزایش اطلاعات عمومی، اقدام به ترجمه و نوشتن مقالاتی در زمینه فیبر نوری و کابل شبکه مسی کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *